Brak maili w skrzynce odbiorczej – Outlook Express

Kategoria: Aktualności, Windows XP

Na prośbę Piotra, opiszę sposób za pomocą którego, w prosty sposób odtworzymy  skasowane bądź niewidoczne maile.  Był artykuł na temat problemu z wysyłaniem, odbieraniem maili  w Outlook Express – Numer błędu: 0x800C0133  Outlook Express. Niestety zdarzają się przypadki „zniknięcia” wiadomości ze skrzynek. Dlaczego tak się dzieje ?. Dużo może być powodów, np. przerwanie procesu kompaktowania wiadomości itd.  Jeżeli przerwaliśmy proces kompaktowania, a nasz system miał wgrane wszystkie aktualizacje warto zajrzeć do kosza. Przed przystąpieniem do kompaktowania Outlook Express robi kopię plików (skrzynka odbiorcza.dbx, skrzynka nadawcza.dbx, elementy wysłane.dbx)  do kosza.  Przywrócenie skrzynki w takim przypadku będzie bardzo proste.  Innym przypadkiem może być zniknięcie wszystkich wiadomości po kompaktowaniu.  U p. Piotra zniknęły wszystkie mail-e po kompaktowaniu skrzynki odbiorczej. Rozmiar pliku skrzynki odbiorczej ma ponad 2GB a niestety żadnej wiadomości w skrzynce odbiorczej nie widać.  W bardzo prosty sposób możemy przywrócić wiadomości.

Ściągamy z sieci program o nazwie OE-Mail Recovery – Outlook Express i instalujemy.

Program po uruchomieniu sam powinien  zlokalizować pliki poczty , naszym zadaniem jest jedynie kliknięcie „Next” bądź wskazanie właściwej ścieżki do plików poczty,  jeżeli sam nie wykrył.

Outlook Express - odtwarzamy wiadomości

Outlook Express – odtwarzamy wiadomości

W kolejnym kroku musimy wskazać skrzynkę którą chcemy otworzyć i klikamy dalej „Next”

Odzyskiwanie widomości w Outlook Express

Odzyskiwanie widomości w Outlook Express

Odtwarzanie skasowanych wiadomości Outlook Express

Pozostało nam włączyć i cierpliwe czekać na zakończenie procesu  odtwarzania wiadomości.

Kolejny krok jaki musimy wykonać to wskazanie folderu do którego mają zostać  zapisane odtworzone wiadomości

Outlook Express odtwarzanie wiadomości

zaznaczamy wiadomości które chcemy odtworzyć

Po zaznaczeniu wiadomości, program przystąpi do zapisania odtworzonych wiadomości we wskazanym wcześniej folderu.

Za pomocą programu opisanego wyżej można również spróbować odtworzyć skasowane wiadomości.  Niestety program po ściągnięciu jest w wersji trial ale…google naszym przyjacielem :-)

9 odpowiedzi na „Brak maili w skrzynce odbiorczej – Outlook Express”

 1. Kris pisze:

  Szkoda że Pan nie napisał, że to tral version i nie działa – zeby przywrócic trzeba kupic pełną wersję.

 2. mariusz pisze:

  A co zrobić jak plik „skrzynka odbiorcza.dbx” jest powyżej 2GB i chciałbym z niego wyrzucić kilka maili o dużej pojemności i zapisań pod inną nazwą np. „Stare.dbx” tak żeby móc z poziomu OE swobodnie korzystać ze starych wiadomości.

  • admin pisze:

   a czemu chcesz wyrzucić ?.

   • mariusz pisze:

    Nie widzę żadnych maili w mojej skrzynce odbiorczej. A chcę utworzyć katalog „stare” i mieć możliwość przeglądania ich z poziomu OE. Program OE-Mail Recovery ? Outlook Express otworzy plik *.dbx ale ma tylko możliwość zapisu każdego z maili w oddzielnym pliku a to nie jest rozwiązaniem.

 3. mariusz pisze:

  OE nie widzi w moim pliku *.dbx żadnej wiadomości e-mail.
  Kombinuje, że jak wyrzucę kilka maili to zmniejszę rozmiar pliku *.dbx do takiej objętości, że OE będzie mógł go otworzyć. Chyba, że można to zrobić inaczej.

  • Artex pisze:

   Mariusz,ten program co jest opisany powyżej odzyskał mi 100 % wiadomości. W sieci niestety trzeba poszukać serial aby był full.

   • mariusz pisze:

    Też mam pełną wersję. Niestety u mnie nie odzyskał wszystkiego. I dodatkowy minus to to o czym wyżej pisałem – odzyskanie maile można zapisać tylko jako pojedyncze pliki a nie jeden plik *.dbx

 4. Pix pisze:

  Odzyskane maile faktycznie zapisuje osobno. Nie ma najmniejszego problemu aby wszystko znowu było w jednym dbx. otwierasz Outlooka i po prostu przeciągasz. Możesz zaznaczyć wszystkie i przeciągnąć – jeżeli dużo maili trochę czasu to zajmie.

Odpowiedz

0,187