Darmowy program antywirusowy – Microsoft Security Essentials

Kategoria: Darmowe programy, Windows XP

Firma Microsoft udostępnia do użytku domowego bezpłatnie program antywirusowy Microsoft Security Essentials. W bardzo prosty sposób możemy zabezpieczyć nasz system Windows przed złośliwym oprogramowaniem (wirusami, rootkiami, trojanami, spywawerami).
Program charakteryzuje się bardzo przejrzystym i intuicyjnym interfejsem graficznym.Program Microsoft Security Essentials działa w tle, posiada rożne tryby skanowania:pełny, skrócony. Plusem programu antywirusowego o nazwie Microsoft Security Essentials jest małe zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Oczywiście program umożliwia nam tworzenie wykluczeń, jak większość programów antywirusowych, sami możemy definiować pliki, lokalizacje które będą mijane podczas skanowania. Baza sygnatur aktualizowana jest na bieżąco – raz dziennie.
Program został uznany za najlepszy darmowy produkt PC Advisor Awards 2010.

Program dostępny jest na stronie Microsoftu pod adresem http://www.microsoft.com/security_essentials/default.aspx?mkt=pl-pl.

Program działa w wielu wersjach językowych, dostępny jest też dla kilku systemów operacyjnych

11 odpowiedzi na „Darmowy program antywirusowy – Microsoft Security Essentials”

 1. Pieniny pisze:

  Nie mogę tego zainstalować na windows XP home ???

 2. marcin2206 pisze:

  Świetnie pracuje system z tym programem.Ale jak się wyłącza ten program ?No i czy w użytku domowym tego antywirusa można coś sprzedać np.na aukcji.Bo jest tam coś o zakazie używania komercyjnego w tym przypadku?

  • admin pisze:

   z tego co pamiętam program jest darmowy dla użytku domowego oraz dla małych firm (małych oznacza do 10 komputerów). Sprzedawać NIE MOŻNA>

 3. Wiola pisze:

  Dziekuje zainstaluje go sobie tylko musze teraz naprawic laptopa ,jeszcze raz dalam na przywracanie systemu ,pierwszy raz sie nie powiodl ,po ponownym uruchomieniu wskoczyly rozne ikonki informujace o fatalnym stanie harddrajwa ,zobaczymy … dziekuje za cierpliwosc i pomoc Wiola

 4. lexpolonica pisze:

  czy można zainstalować ten program, jeśli na laptopie jest wgrany trend micro?
  Przy instalowaniu darmowego avasta laptop wiesza się.

 5. lexpolonica pisze:

  Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedz

0,304