Jak odczytać klucz Windows

Kategoria: Promowane, Windows 7, Windows XP

W poradzie dowiesz się jak odzyskać czy inaczej mówiąc odczytać klucz, serial systemu Windows (Windows 7, Windows Vista, Windows XP) oraz MS Office (MS Office 2002, MS Office 2003,MS Office 2007, MS Office 2010). Niestety, ale czasami zdarza się nam uszkodzić licencję zawierającą serial Windows-a bądź licencja zawierająca klucz zrobi się mało czytelna. Naklejka nie jest trwała i np. w laptopach często ulega zniszczeniu. Nie zawsze mamy dostęp do licencji zawierającej klucz/serial do MS Office. Problem zaczyna się w momencie, gdy chcemy ponownie zainstalować system. Wcześniej była porada opisująca jak odczytać klucz Windows, MS Office, gdy system Windows się uruchamia – Jak odzyskać (odczytać) klucz do systemu Windows. Zdarzają się przypadki, iż system Windows nie jest w stanie się uruchomić. Nam jednak zależy na czasie i wszystko potrzebujemy na wczoraj. W bardzo prosty i zarazem bardzo skuteczny sposób możemy odzyskać numery kluczy, seriali wpisanych w Windows 7, Windows Vista, Windows XP czy pakietu biurowego MS Office. Jak tego dokonać? Wystarczy skorzystać z oprogramowania o nazwie Hiren’s BootCD. Program po ściągnięciu np. z http://mirror.macomnet.net/pub/hbcd/Hirens.BootCD.15.1.zip należy rozpakować i nagrać image na płytę. Kolejnym krokiem, jaki nam pozostał to uruchomienie komputera z CD/DVD (zmieniamy bootowanie w Biosie bądź przy stracie komputera wybierając odpowiedni przycisk uruchamiamy bootowanie z CD/DVD). Jeżeli wszystko do tej pory wykonaliśmy prawidłowo powinniśmy ujrzeć poniższy ekran.

Jak odczytać klucz Windows

Jak odczytać klucz Windows

Wybieramy „Mini Windows XP” (patrz rysunek powyżej).

Jak odczytać klucz MS Office

Jak odczytać klucz MS Office

Po uruchomieniu Mini Windows XP na dole ekranu klikamy prawym przyciskiem myszy koło zegara – rozwinie nam się menu jak na rysunku poniżej. Przechodzimy do zakładki Password/ Keys -> Product Keys- ProdukKey (Windows Key Viewer).

Jak odczytać klucz Windows 7

Jak odczytać klucz Windows 7

Klikamy na menu File -> Select Source. Wybieramy Load the product key of external windows bądź Load the product keys from external Windows directory -> podajemy ścieżkę do systemu Windows. Klikamy OK.

Jak odzyskać klucz Windows

Jak odzyskać klucz Windows

Jak odzyskać serial Windows

Jak odzyskać serial Windows

Ku naszemu zdziwieniu ujrzymy wszystkie aplikacje Microsoft (Windows, Office), które mieliśmy/mamy wgrane w systemie a w zakładce Product Key klucze czy inaczej mówiąc seriale użyte podczas pierwszej instalacji. Cały proces odzyskania, odczytania seriali, kluczy zajmie nam około 5 minut.

Odczytaliśmy klucze Windows oraz  Office

Odczytaliśmy klucze Windows oraz Office

Odpowiedz

0,212