Jak przekonwertować pdf do jpg ?

Kategoria: Windows 7

W jaki sposób można przekonwertować PDF do  JPG?

Pewnie niektórzy z nas zadają sobie pytanie – po co to robić? Przecież PDF jest bardziej skompresowany itd. Domyślnie system Windows nie ma zainstalowanego programu do otwierania plików zapisanych w formacie PDF. Oczywiście w necie jest dużo programów darmowych za pomocą, których możemy otworzyć pliki w formacie PDF (Acrobat Reader, Foxit Reader itd). W takim razie, dlaczego powstała ta porada? Konwersja PDF do JPG-a? Po pierwsze nie wszyscy mają programy do otwierania plików, PDF.  Natomiast do otwierania plików JPG system Windows ma domyślnie wbudowany program. Po drugie pliki JPG możemy wykorzystać do innych celów np. jako tło do prezencji itd.

W jaki sposób można prze-konwertować PDF-a do JPG-a? Możemy to zrobić za pomocą strony http://zamzar.com/.

Bardzo fajna strona za pomocą, której możemy prze-konwertować PDF do formatu JPG. Strona bardzo intuicyjna – wystarczy załadować plik, wybrać format wyjściowy i podać adres email. W ciągu minuty otrzymamy przekonwertowany plik np. do formatu JPG.

Kolejna strona za pomocą, której możemy prze-konwertować PDF do JPG http://convert.neevia.com/pdfconvert/

Myślę, że prostota strony nie wymaga komentarza. Każdy z nas w prosty sposób zamieni format PDF do JPG.

Jeżeli natomiast nie mamy Internetu a chcemy prze-konwertować PDF do JPG wystarczy ściągnąć (oczywiście na komputerze gdzie jest Internet) np aplikację o nazwie Virtual Image Printer Driver (Windows).

Program pobieramy ze strony http://sourceforge.net/projects/imageprinter/ i instalujemy.

Oczywiście program jest darmowy licencja open-source.

Jak korzystać z programu? Po zainstalowaniu aplikacji w naszym systemie pojawi się dodatkowa drukarka. W celu konwersji PDF-a do JPG-a uruchamiamy plik PDF w domyślnym programie  wybieramy plik – drukuj i wskazujemy na drukarkę o nazwie Image Printer. Przechodzimy na zakładkę Format File i wybieramy format do jakiego chcemy.

Programy warte uwagi:

  • GIMP
  • PDF-XChange Viewer

2 odpowiedzi na „Jak przekonwertować pdf do jpg ?”

  1. Marek pisze:

    Niedawno odkryłem przeglądarkowy konwerter pdf . Bardzo szybko działa, dużo formatów do wyboru i nie trzeba nic instalować.

  2. Marta pisze:

    Do luftu te programy korzystalam z obu i zadne zdjecie nie przyszlo na maila…. szkoda bylo adresu email wpisywac bo pewnie teraz reklamy beda przychodzic…za to skutecznie !!!

Odpowiedz

0,257