Jak wyłączyć Windows Defender Windows Vista

Kategoria: Windows Vista

Wyłączenie Windows Defendera powoduje między innymi nie wyświetlanie komunikatów/powiadomień podczas próby instalacji programów, modyfikacji plików systemowych oraz wyłącza oprogramowanie które co jakiś czas sprawdza nasz komputer w poszukiwaniu programów szpiegujących. Oczywiście wyłącznie Windows Defender Windows Defender ma też swoje plusy :-).

Wszystko wykonujemy na własna odpowiedzialność!

W celu wyłączenie postępujemy zgodnie z instrukcją poniżej.

Włączanie lub wyłączanie programu Windows Defender

Klikamy menu Start i w zależności jaki mamy ustawiony widok menu uruchamiamy Windows Defender.

Włączanie lub wyłączanie programu Windows Defender

Z górnego menu wybieramy Narzędzia i  przechodzimy na zakładkę Opcję Administratora

 

Wyłącznie Windows Defender

Wyłącznie Windows Defender

W celu wyłącznie odznaczamy pole wyboru przy „Użyj usługi Windows Defender”.

 

Jak wyłączyć Windows Defender

Otrzymaliśmy komunikat informujący nas o wyłączaniu usługi.

4 odpowiedzi na „Jak wyłączyć Windows Defender Windows Vista”

 1. Aisza pisze:

  Nie widzę potrzeby wyłączania Windows Defender bo po co pozbawiać się dobrej ochrony? Mnie bardzo dobrze ochrania, prawie nie łapie adware i tp.śmieci. Do tego SUPERAntiSpyware i ESET NOD32 i Vista bardzo dobrze zabezpieczona.

 2. Maciek pisze:

  super, dzieki temu ze tak zabezpieczyłeś kompa chodzi 5x wolniej niż z tymi śmietkami co teoretycznie mógłby je złapać :)

 3. sobach pisze:

  ale jesli jest problem z aplikacja to musze go wylaczyc bo mi laptopa ponownie uruchamia

 4. c00ba pisze:

  A ja mam pytanie zgoła odwrotne (mam nadzieję, że nadaje się do zadania tutaj – jeśli nie – przepraszam za chamstwo ;)).

  Jak dotychczas nie używałem tego softu, dopiero jakiś czas temu, po kompletnej reinstalce systemu (Vista – kiedy podobno antywir zablokował mi komputer) znajomy, który ten komp reanimował zainstalował zamiast antywira właśnie Windows Defendera. Wszystko byłoby OK, tylko z tego, co zauważyłem to w chwili startu systemu (czy to po włączeniu komputera po raz pierwszy, czy po każdym restarcie) Windows Defender ma status „wyłączone”. Czy istnieje jakiś sposób, żeby go włączyć na stałe ? Pytam o to, bo boję się (może niepotrzebnie), że jak już się system załaduje i odpalę jakąś stronę, zanim jeszcze zdążę się zorientować i włączyć WD mogę złapać jakiś syf ;).

  Czy zatem istnieje jakiś sposób na jego stałe włączenie by nie trzeba było tego robić każdorazowo ? Dodam tylko, że patrząc po tym, co podaje mi Centrum Zabezpieczeń, oraz w opcjach po wejściu w WD z menu start widzę, że niby jest zaznaczone „Autouruchamianie”, ale – jak napisałem wcześniej jak uruchamiam system to w centrum zabezpieczeń widać, że ma on status wyłączone ? Czy da się to jakoś ustawić na stałe ?

  Przepraszam za przydłygi opis, ale chciałem, aby nie okazało się, że napisałem nieprecyzyjnie (mam nadzieję, że mi się udało :).

  Za każdą fatygę z Waszej strony i udzieloną odpowiedź wielkie dzięki. Jeśli to faktycznie nie miejsce właściwe dla mojego pytania – przyjmę każdy „opeer” :D.

  Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedz

0,158