Naprawa Windows Update Windows Vista

Kategoria: Windows Vista

Użytkownicy systemu Windows Vista pewnie zauważyli, że czasami system informuje nas, iż są aktualizacje ale wystąpił problem z przeprowadzeniem instalacji. Przy zamykaniu systemu widzimy wtedy, że aktualizacje są instalowane ale po ponownym uruchomieniu komputera znowu mamy w systemie aktualizacje do zainstalowania. System Windows Update został po prostu uszkodzony. Aby go naprawić należy uruchomić wiersz poleceń z uprawnieniami administratora (rysunek.1)Start — Programy — Akcesoria — Wiersz Poleceń — prawym przyciskiem myszy i uruchom jako Administrator)). W wierszu poleceń piszemy komendę fsutil resource setautoreset true c: (c oznacza literę dysku na jakiej mamy zainstalowany system). Zatwierdzamy klawiszem enter i po wszystkim.

13 odpowiedzi na „Naprawa Windows Update Windows Vista”

 1. darek pisze:

  Tak jasne… żeby to było takie banalne

 2. Stiopen pisze:

  mi to niedziała…nadal ten sam obiaw jest,,

 3. fuji pisze:

  a ja mam inny problem mi pojawia sie ze usluga jest wylaczona i niemoge jej wlaczyc mam orginalna viste home basic z servis packiem 2

 4. Andrzej pisze:

  To za chiny ludowe nie działa. Jak mi update mówi setny raz o aktualizacji .Net Framework i pakietu językowego IE9, tak mówi ciągle. Mimo, że już sto razy został zainstalowany i dysk „topnieje” od tych aktualizacji a ten z uporem maniaka ciągle ich chce!!!

 5. mirek pisze:

  u mnie też nie działa

  • Mirek pisze:

   1. Otwórz folder Komputer, klikając przycisk Start, a następnie klikając polecenie Komputer.
   2. Kliknij dwukrotnie lokalny dysk twardy, na którym jest zainstalowany system Windows ? na ogół jest to dysk C.
   3. Kliknij dwukrotnie folder Windows, a następnie kliknij dwukrotnie folder SoftwareDistribution.
   4. Kliknij dwukrotnie folder DataStore, aby go otworzyć, a następnie usuo wszystkie znajdujące się w nim pliki i foldery. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.
   5. Kliknij przycisk Wstecz. W folderze SoftwareDistribution kliknij dwukrotnie folder Download, aby go otworzyć, a następnie usuo wszystkie znajdujące się w nim pliki. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

 6. Zosia pisze:

  Windows Update- błąd 80072EE2″
  pomocy, Nie wiem co mam z tym zrobić, nic nie działa.

  • admin pisze:

   Błąd 80072ee2 usługi Windows Update

   Jeśli podczas sprawdzania aktualizacji wystąpi błąd 80072ee2 usługi Windows Update, serwery usługi Windows Update mogą być obciążone wyjątkowo dużą liczbą żądań aktualizacji. Zamknij usługę Windows Update, zaczekaj 10?15 minut, a następnie ponownie uruchom tę usługę. Możesz również zaczekać na kolejne uruchomienie usługi Aktualizacje automatyczne systemu Windows zgodnie z harmonogramem.

   Jeśli błąd 80072ee2 nadal występuje, może zaistnieć konieczność dodania adresów witryn sieci Web związanych z usługą Windows Update do listy wyjątków lub listy dozwolonych adresów zapory.
   Aby dodać witryny sieci Web usługi Windows Update do listy wyjątków zapory

   Zapora systemu Windows jest składnikiem tej wersji systemu Windows i powinna już zawierać te witryny na liście wyjątków. Jeśli używasz innej zapory, sprawdź w pomocy wydawcy oprogramowania, jak dodać następujące witryny do listy wyjątków:

   http://*.update.microsoft.com

   https://*.update.microsoft.com

   http://download.windowsupdate.com

   Jeśli po wykonaniu powyższych czynności problem nadal występuje, zobacz ten artykuł w Bazie wiedzy w witrynie sieci Web Pomoc i obsługa techniczna firmy Microsoft lub przejdź do witryny sieci Web Centrum pomocy technicznej usługi Windows Update, aby poprosić o pomoc techniczną w wiadomości e-mail.

   Dotyczy to następujących kodów błędów:

   WindowsUpdate_80072ee2

   0x80072ee2
   źródło: microsoft.com

Odpowiedz

0,570