Numer błędu: 0x800C0133 – Outlook Express

Kategoria: Windows XP

Wystąpił nieznany błąd. Konto: ‚nazwa konta’, Serwer: ‚nazwa serwera’, Protokół: POP3, Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Numer błędu: 0x800C0133.

Pewnie z upływem czasu użytkownicy którzy nie trzymają porządku :-) (nie kasują starych maili, nie przenoszą do folderów) ujrzą komunikat z błędem 0x800C0133. Co oznacza błąd 0x800C0133? Niestety Outlook Express ma ograniczenie wielkości pliku. Co za tym się wiążę i jakie to ograniczenie? Odpowiedz jest prosta, wielkość plików (skrzynka nadawcza, elementy wysłane, skrzynka odbiorcza itd) mają nałożony przez program Outlook Express limit wielkości, który wynosi 2GB, Co się stanie, jeżeli któryś plik (skrzynka nadawcza.dbx, skrzynka odbiorcza.dbx, elementy wysłane.dbx) osiągnie rozmiar 2 GB. Po prostu nasz Outlook Express przestanie prawidłowo funkcjonować. W zależność która „baza” dbx osiągnie maksymalny rozmiar pojawią nam się problemy z Outlook Express (maile są wysyłane po 10 razy, nie są zapisywane w elementach wysłanych, maile nie docierają itd). Najprostszym rozwiązaniem jakie nam się nasuwa to skasowanie starych maili, niestety nie zawsze to pomaga ale warto sprawdzić. Jeżeli skasowanie maili nie pomoże, komunikat z błędem 0x800C0133 dalej będzie nam się pojawiał dla użytkowników bardziej zaawansowanych opisze jak szybko można przywrócić prawidłowe funkcjonowanie klienta poczty Outlook Express.
Na początek musimy sprawdzić, który plik osiągnął maksymalny rozmiar (skrzynka nadawcza.dbx, skrzynka odbiorcza,dbx, elementy wysłane.dbx itd.).
Pliki poczty domyślnie w systemie Windows są trzymane w c:Documents and SettingsuserUstawienia lokalneDane aplikacjiIdentities{losowy klucz}MicrosoftOutlook Expres. Jeżeli wejdziemy do folderu i nie zobaczymy plików, należy włączyć pokazywanie ukrytych plików.
błąd 0x800C0133

Jeżeli widzimy widok jak na rysunku powyżej, pozostało nam sprawdzić, który plik ma wielkość 2 GB.
Klikamy na Menu Widok i zaznaczamy Szczegóły
Outlook Express nie wysyła maili

Pozostało nam posortować pliki po rozmiarze. Najprostszym rozwiązaniem aby przywrócić funkcjonowanie Outlook Express-a jest skasowanie (zmiana nazwy) pliku który osiągnął maksymalną wartość. Z czym się to wiąże…. nasze maila krótko mówiąc znikną. Jeżeli komuś nie zależy na mailach może tak zrobić. Oczywiście osoby, które chcą zachować starą skrzynkę wystarczy, że założą nowy folder w programie Outlook Express i przeniosą stare maile, o ile Outlook Express na to pozwoli – różnie z tym bywa. Innym rozwiązaniem, sprawdzonym jest stworzenie nowego folderu

Outlook Express problem z wysyłaniem maili

wysyła 10 razy maile Outook Express

Jak widać na rysunku poniżej został utworzony nowy folder w naszym przypadku o nazwie stare maile.

Outlook Express problem z mailem

Wracamy do folderu, w którym trzymane są nasze pliki z mailami. Klikamy prawym przyciskiem myszy na nowo stworzony folder i wybieramy właściwości, kopiujemy ścieżkę do folderu, w którym przechowywane są nasze maile.

błąd 0x800C0133

Przechodzimy do folderu (Menu Start – Uruchom) i wklejamy ścieżkę.

Numer błędu: 0x800C0133 ? Outlook Express

Ważne !!! Zamykamy klienta poczty Outlook Express
Jak widać na rysunku poniżej powstał nam nowy plik o takiej samej nazwie jak założony folder.

Klikamy prawym przyciskiem myszy na nowo powstały plik i z menu jakie nam się rozwinie wybieramy „Zmień nazwę” – i kopiujemy nazwę pliku.

Numer błędu 0x800C0133

Pozostało nam teraz skasować nowo powstały plik, bądź zmienić mu nazwę na inną. Kolejny krok to nadanie skopiowanej nazwy plikowi, który osiągnął maksymalną wielkość. Czyli klikamy prawym przyciskiem myszy na plik, który ma wielkość 2 GB i z menu, jakie nam się rozwinie wybieramy „Zmień nazwę” – wklejamy nazwę, którą przed chwilą skopiowaliśmy. Oczywiście możemy zrobić to też w inny sposób.

hmmm no tak ale zmieniliśmy plik o nazwie np. skrzynka odbiorcza.dbx czy skrzynka nadawcza.dbx itd… czy nasz program będzie funkcjonował poprawnie? Za chwile się przekonamy. Uruchamiamy program Outlook Express przechodzimy na folder, który przed chwilą założyliśmy i…. widzimy nasz stare maile. Teraz pozostało sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo. Outlook Express sam stworzy nowy plik (skrzynka nadawcza, odbiorcza, elementy wysłane…) przy uruchomieniu programu.

22 odpowiedzi na „Numer błędu: 0x800C0133 – Outlook Express”

 1. Milenka pisze:

  dzięki, jesteś cudotwórcą

 2. smyku pisze:

  A w moim przypadku dalej nie widać starych emaili ??? i co dalej z tym fantem??? proszę o pomoc w odzyskaniu starych wiadomości

 3. Paw pisze:

  Pięknie podziękował.

 4. Ania pisze:

  Zajebi… opis. Ślicznie dziękuje.

 5. […] Był artykuł na temat problemu z wysyłaniem, odbieraniem maili  w Outlook Express – Numer błędu: 0x800C0133  Outlook Express. Niestety zdarzają się przypadki „zniknięcia” wiadomości ze skrzynek. Dlaczego tak […]

 6. kaczor pisze:

  zrobiłem jak pisałeś ale pod utworzonym folderem nie ma starych mail-i

 7. lmaz pisze:

  bardzo proszę o pomoc zrobiłem jak napisałeś ale dalej nie widzę starych maili

 8. Justyna pisze:

  Mam nadal problem, dochodzę do momentu c:Documents and SettingsuserUstawienia lokalneDane aplikacjiIdentities{losowy klucz}, przy czym ten plik jest całkowicie pusty, pomimo tego, że jest odznaczone „pokaz ukryte pliki lub foldery”. Nie wiem gdzie mam szukać plików OE… Prosze o podpowiedz i pomoc. Pozdrawiam Justyna

 9. szymon pisze:

  dzięki za dobrą poradę

 10. Alinka pisze:

  Buziak dla autora. Zajebi… opis – pomogło.

 11. Andy pisze:

  Admin jesteś WIELKI !!! Pomogło i to jak. Przez 2 tygodnie męczyłem się nad tym problemem i po przerobieniu wg. Twojej instrukcji znikł bez śladu. Pozdrawiam

 12. Optiv pisze:

  Wielki dzięki, pomogło.

 13. Jarek pisze:

  witam
  mam problem ze skrzynką. Wyskakuje mi błąd. Wiem że jest to problem ilością wiadomości w skrzynce. Niestety nie moge ich ręcznie usunąć. Potrzbuje usunąć najstarsze wiadomości ale nie wiem jak to można zrobić.

 14. Justyna pisze:

  Dzięki za pomoc, działa w 100% ! Stare maile zostały na miejscu!!

 15. jen_drek pisze:

  Dzięki. Udało się. Co prawda najpierw usunąłem troche starych maili, ale teraz znając ten sposób „czysczenie powierzchni magazynowej” skrzynki nic juz nie musze wyrzucać :))

 16. Ania pisze:

  w moim przypadku również dalej nie widać starych emaili ? proszę o pomoc w odzyskaniu starych wiadomości.

 17. brak plików outlook pisze:

  mam ten sam problem co Justyna, po włączeniu plików ukrytych nadal ich nie widzę. jak mam to włączyc ? numeru GG tez nie podam bo tez padło. wyjasnij tak dla mniej zdolnych

Odpowiedz

0,633