Poczta usługi Windows Live – importowanie wiadomości Windows 7

Kategoria: Windows 7

W jaki sposób przenieść wiadomości do programu pocztowego o nazwie poczta  usługi Windows Live? Wcześniej w poradzie opisałem jak przenieść całego klienta poczty znanego z Windows Vista – Windows Mail do systemu Windows 7. Opisałem bo… nie mogłem znaleźć możliwości importowania starych wiadomości. Dzisiaj przez przypadek znalazłem sposób jak zaimportować wiadomości ze starego programu pocztowego o nazwie Windows Mail (Outlook Express) do klienta poczty w Windows 7 (Poczta systemu Windows Live).

Jak wiadomo Windows 7 nie instaluje domyślnie programu  do odbioru poczty. Większość z nas przyzwyczajona jest do Outlook Express czy Windows Mail. Dla systemu Windows 7 został napisany nowy klient o nazwie Poczta systemu Windows Live. Klienta  pobieramy ze strony http://download.live.com/.

Po ściągnięciu i zainstalowaniu klienta poczty pod systemem Windows 7 o nazwie Poczta systemu Windows Live w bardzo prosty sposób możemy zaimportować stare wiadomości z innych klientów pocztowych (Windows Mail,Microsoft Outlook Express 6).

importowanie wiadomosci Windows 7

Po instalacji klienta Poczta usługi Windows Live pewnie nie jedna osoba szuka paska menu, w którym znajdowały się zakładki importu itd…

przenoszenie wiadomości do Windows 7

Jak widać na rysunku powyżej nie ma górnego paska w którym miedzy innymi możemy znaleźć importowanie poczty.

Aby włączyć pasek menu wciskamy klawisz ALT + M i zaznaczamy ‚Pokaż Pasek Menu’.

przenoszenie wiadomości do Windows 7Teraz pojawił nam się górny pasek menu.

przenoszenie wiadomości do Windows 7

Jak widzimy na rysunku powyżej istnieje możliwość importowania/przenoszenia wiadomości ze starszych programów pocztowych.

Jak przenieść/zaimportować wiadomości nie będę opisywał, zostało to opisane w postach pod nazwą:

Jak przenieść pocztę z Windows XP do Windows Vista
Windows 7 poczta – przenoszenie poczty (klienta) Windows Mail

27 odpowiedzi na „Poczta usługi Windows Live – importowanie wiadomości Windows 7”

 1. […] – Windows Mail ) – jest możliwość importowania wiadomości, przepraszam za błąd. (opis importowania wiadomości do Poczta usługi Windows Live został opisany tu).  Wg. mnie jeden z gorszych klientów poczty, lepiej już ściągnąć z internetu darmowego […]

 2. sqbi pisze:

  Zrobiłem wszystko zgodnie ze wskazówkami(poczta około 16GB)importował bardzo długo, potem komunikat, że pomyślnie. Jednak nie pokazuje żadnej wiadomości,pojawia się nazwa konta i użytkownik, ale wszystkie inne foldery wiadomości puste, czy jest to spowodowane nie wpisanym hasłem?Jeśli właściciel wpisze hasło ze starszego programu odświeży się widok i pojawią się wiadomości?

  • admin pisze:

   Maile powinny pokazać się w dodatkowym folderze. Nie w skrzynce odbiorczej, nie w skrzynce nadawczej tylko przy imporcie Winda 7 zakłada dodatkowy folder w którym są nasze maile. Jak pokazało że wiadomości zostały prawidłowo zaimportowane muszą być.

 3. sqbi pisze:

  dodam jeszcze, że import był z Mail Vista 32bit na Live Mail 7 64bit z folderu z UseraAppdataitd.

 4. sqbi pisze:

  oczywiście(na co ślepemu oczy) dziękuje za szybką odp.pozdrawiam

 5. sqbi pisze:

  jeszcze mam jedno pytanie, czy żeby mieć bliższe ułożenie wiadomości poprzedniej formie, można przegrać sposobem opisanym wcześniej(bez importu)tylko podmiana w folderze User, w Prog.Files i rejestr?Czy nie uda się to między Mail a Live Mail?

 6. Corrado pisze:

  Nie wiem, czy dobrze jest najpierw zainstalować Pocztę usługi Windows Live w Win 7. Tak zrobiłem, a potem skopioałem pocztę Systemu Windows (zgodnie z instrukcjami). Teraz jako domyślny mam ciągle Windows Live i nie można tego zmienić. Przystępniejszy jest dla mnie klient poczty z Visty. Odbieram pocztę. lecz nie mogę wysyłać.
  Jak zrobić go programem domyślnym.

 7. novy pisze:

  a jak zmienic domyslny katalog poczty – wolalbym trzymac ja na odrebnej partycji z innymi waznymi dokumentami?

 8. john pisze:

  a jak minimalizować do traya pocztę wbudowaną w win7?? może ktoś wie??

 9. Jermaine pisze:

  I'm a big fan of Windows 7, thanks for the tutorials.

 10. Aleksandra pisze:

  Interesujace sprawy, dziekuje bardzo za artykul!

 11. Karol pisze:

  Mam pytanie odnośnie elementów wysłanych.
  Kiedy wysyłam pocztę zostaje ona wysłana i odebrana przez odbiorcę, lecz ja wcale nie widzę jej w elementach wysłanych, ani nigdzie indziej. Siedzę już od wielu godzin i nie wiem co mam zrobić, aby widzieć moje listy wysłane. Zaznaczam że w opcjach w folderze ?wysłane? mam zaznaczone ?zostaw kopie wysłanych listów w elementach wysłanych? . I nic nadal nie widać ! Czy ktoś miał z tym problem? Pomóżcie. Pozdrawiam

 12. Adam pisze:

  poczta usługi Windows live – usunąłem IE8 bo blokował mi jakiś program,potem go włączyłem ale teraz nie działają mi linki w mailach ,po kliknięciu na link pojawia się komunikat ” nie można odnaleźć aplikacji” jest trochę męczące kopiowanie linków z maila ,jak mogę to zmienić ?

 13. Oase pisze:

  Najlepszy jest outloock. Jest prosty i wielka szkoda że nie ma go już standardowo w Windows.
  :(

 14. Daq pisze:

  No to ja mam nieco trudniejsze pytanie: na starym lapie mialem Outlook Express a na nowym mam Outlook Office 2010. Jak przeniesc poczte?
  Win jet 64bit wiec nie zainstaluje na nowym O.Expres. Pliki poczty (dbx) mam juz skopiowane na nowy komp ale dalej nie idzie….. :(

 15. Tomason pisze:

  Witam mam cho**rny problem z eksportem wiadomośći z Outlooka Expressa na Windows Live, część wiadomości po imporcie jest pusta, dodam ze pliki dbx nie są uszkodzone na starym kompie z XP dziłają.
  np. w elementy wysłane mam wiadomości do listopada z pozniejsza data są przedstawione jako puste wiadomości..
  Co zrobić?

 16. Robert pisze:

  Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i niestety nie działa. Windows mail owszem sie uruchamia w ok 20 procesach na sekundę, po kilku minutach jest juz ich kilka tysiecy. Zna ktoś przyczynę ?

  Robert

 17. twardy pisze:

  Skopiowałem pliki dbx poczty z outlooka następnie zaimportowałem je do windows live 7 i skopiowałem do poszczególnych podfolderów skrzynki odbiorczej. Wszystko jest ok, oprócz „strikte” skrzynki odbiorczej. Wiadomości w niej są, jednak nie są widoczne. Co zrobić żeby sie pojawiły. Klikając we właściwości pokazuje ze jest ich 3000tys. Można też odnaleźć wiadomość po przez opcję wyszukaj (wtedy wiadomości szukane się pokazują).

 18. pepe pisze:

  Witam,
  Fajny tutorial, ale mam problem z innej beczki.
  Chciałbym importować wiadomości z poczty WP do WindowsLive. Do tej pory korzystałem z poczty przez przeglądarkę, czas na zmiany.Jak to zrobić? W WindowsLive nie znalazłem możliwości zaimportowania właśnie z poczty WP.

Odpowiedz

0,389